חרדת נטישה אצל כלבים

היי חברים,

במאמר הבא, אסביר בקצרה על חרדת נטישה אצל כלבים וכיצד מאלפים מתמודדים עם בעיה זו.

ראשית כל,עלינו לזכור שמקורות הכלב הן מהזאב וכמו שזאב צריך ותלוי בלהקתו כך גם הכלב.

אז מה זה בעצם אומר חרדת נטישה?

  • משמעות המונח בהקשר לבעלי חיים לפי תפיסת מאלפי הכלבים ומטפלים בבעיות התנהגות שהכלב פיתח תלות בבעלים ואינו יכול לשהות במקום אחד ללא בעליו. דבר זה יכול להוביל להריסת חפצים בבית (שריטות על הרהיטים/על הקירות) בזמן שהכלב לבד,נביחות ויללות לא פוסקות,ניסיונות בריחה ולעיתים פגיעה של הכלב בעצמו.
  • חרדת הנטישה יכולה להביא למצב של כעס ועצבים על הכלב מצד הבעלים שיכול להוביל לרצון של הבעלים להיפטר מהכלב וכל זאת ללא מודעות לבעיה שנוצרה אצל הכלב.

אז איך בעצם יכול לקרות מצב בו הכלב פיתח את חרדת הנטישה?

  • התשובה מאוד פשוטה, לאחר שהות ארוכה שלנו בבית (לדוגמא: שבוע חופש ) בו אנחנו והכלב בילינו כל היום ביחד, אנחנו חוזרים בחזרה לעבודה והכלב כבר לא ממש מוכן לקבל זאת והוא מתחיל לפתח אצלו תסכול ותלות בבעלים שמדרדרת לחרדת נטישה.
  • בנוסף לכך, יכולה להיווצר חרדת נטישה עקב תשומת לב מרובה ופינוקים של הבעלים כלפי הכלב, מעבר דירה או אובדן בן משפחה (חבר ללהקה) גם יכול ליצור לעיטים רחוקות חרדה אצל הכלב.

אז איך למעשה מאלפים את הכלב ומטפלים בבעיה?

  • כמו שהזכרנו בפוסטים קודמים, כלב זו חיה של הרגלים,עלינו להבין את צורת חשיבתו של הכלב ובמידה וכבר פותחה אצלו חרדת נטישה הוא כבר מזהה את הסימנים המובילים לעזיבתו של הבעלים את הבית (צחצוח שיניים,לבישת מעיל,נעילת נעליים) וכבר שם הוא מתחיל להיות בלחץ ולפתח את הפחד שלא יחזור.
  • מבחינת הכלב מה שמחזיר אותנו הביתה זה ההתנהגות הלא רצוייה שלו (הריסת החפצים ושריטת הקירות) לכן מה שעלינו לעשות זה לשנות את ההרגלים של הכלב.

לדוגמא: עשו את עצמכם כאילו אתם מתארגנים לצאת מהבית אבל אל תצאו או שתצאו ותסגרו את הדלת ואחרי 5 שניות תחזרו הביתה.

לאחר הרבה חזרות ושינוי של הרגלי היום-יום, הכלב יבין שלא ההתנהגות הלחוצה שלו היא מה שמחזירה אותנו הביתה ובעצם אנחנו מציעים לכלב התנהגות אחרת שהיא רוגע ונחת.

בנוסף לתרגול, אפשר להשאיר לכלב רדיו או טלוויזיה דלוקים שלא יפחד מהשקט והלבד ונשאיר לכלב צעצוע כרסום שיוכל להעסיק את עצמו ולא לשים לשב שעזבנו את הבית.

בנוסף לכך, חשוב לתת דגש על משך הזמן שאנחנו עם הכלב ועל הפינוקים שאנחנו נותנים לו, חשוב לעשות זאת לא יתר על המידה. כאשר עוזבים את הבית,לא להתייחס לכלב יותר מידי ושאנחנו מגיעים הביתה לחכות שהכלב יירגע ורק אז להתייחס אליו.

לסיום,חשוב מאוד לתת אהבה ולפנק את הכלב אך לשים לב שאנחנו לא גורמים נזק.

לכל שאלה או ייעוץ בכל מה שקשור להתמודדות עם בעיות התנהגות ואילוף, אתם מוזמנים לעשות זאת בפייסבוק או בטלפון או אפילו לפנות אליי במייל.

חרדת נטישה אצל כלבים

טיפול בחרדת נטישה אצל כלבים

חרדת נטישה אצל כלים הינה בעיה אשר עשויה להביא להיווצרותן של בעיות התנהגות מורכבות. על מנת להתמודד עם מצב מורכב ומאתגר זה, חשוב יהיה להיעזר בשירותיו המקצועיים של מאלף מיומן, מנוסה ומומלץ. חברת דרך השלום, אשר הוקמה ומנוהלת גם היום על ידי שלום שוקרון, מעניקה לאנשים רבים את האפשרות ליהנות מקשר קרוב יותר עם חבריהם הפרוותיים ואילופם בצורה שתצליח לשפר את איכות חייהם המשותפים באופן משמעותי.

חרדת נטישה אצל כלבים תסמינים

הכלב שלכם בוכה לבד כשהוא בבית? השכנים כועסים ואתם מתוסכלים מהסבל שלו? דעו כי אין המצב חייב להיות כך וכי ישנה דרך לסייע לו להתמודד עם הזמן בו אינכם בסביבה. דרך ההתמודדות היעילה ביותר להתמודד עם מצב מורכב זה מתחילה בפניה אל מאלף כלבים מקצועי אשר מתמחה בפתרון בעיות התנהגות, דוגמת חרדת נטישה.

אחת השיטות האפקטיביות להתמודדות עם חרדת נטישה אצל כלבים טמונה בעצם העובדה כי הכלבים הינם יצורים של הרגלים, כך שבשעה שאתם משנים את דפוסי ההתנהגות שלכם ושל הכלב שלכם, אתם למעשה יוצרים סיטואציה בה הכלב יכול ללמוד ולסגל לעצמו הרגלים חדשים אשר ישפרו את איכות החיים של שניכם. בין הפעולות השונות הללו ניתן יהיה להפחית את חשיבות המאורעות, ליצור סביבה רגועה, להפחית את התלות של הכלב ולשנות את השגרה המעידה על העזיבה שלכם.

מניעת חרדת נטישה אצל כלבים

שלום שוקרון, מייסדה של חברת דרך השלום, מסייע מזה שנים ארוכות לאינספור אנשים בתהליך אילוץ המותאם באופן אישי. יחד נוכל לשפר את האינטראקציה ביניכם, לאלף את הכלב לפקודות חיוניות ולפתור מגוון רחב של בעיות התנהגות מסוגים שונים. תהליך חינוכי זה יהווה דרך חיובית, מתגמלת וחווייתית עבורכם ועבור החבר הנבחני שלכם לרכישת הרגלי התנהגות בריאים אשר ישפרו את איכות חייכם המשותפת.

למעלה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ּ