יציאה נכונה של הבית

היי חברים,

במאמר זה, החלטתי שחשוב מאוד להבהיר כמה דברים הקשורים ליציאה שלנו (הבעלים) מהבית ומה עובר בראש של הכלב בשלב זה וכמובן איך הוא רואה את הדברים.

אז בואו נדבר על זה רגע…

אנחנו קמים בבוקר, מצחצחים שיניים, מתלבשים, לוקחים את הכלב שלנו לטיול בוקר שיעשה צרכים, חוזרים חזרה הביתה, לוקחים איזה שלוק קטן מהקפה, לוקחים את הארנק והמפתחות של האוטו ו…יוצאים לעבודה.

כמו במאמרים רבים אחרים שכתבתי גם כאן, אזכיר שוב שכלב היא לא חיה שחיה לבד!

כלב זו חיה שצדה בלהקה, שאוכלת בלהקה, שישנת עם הלקה, שמשחקת עם הלהקה בקיצור, כלב זו חיה שחיה בלהקה ולזה היא בנויה.

אנחנו ,כבעלי הכלב ממלאים את מקום ה"להקה" בצורה שהכלב חי לצידה היות ואנו לא יכולים להיות כל הזמן עם הכלב בבית ולכן מגיע מצב שהכלב צריך להישאר לבד בבית זמן ממושך.

במצבים כאלה, אם לא נתנהל בהתאם עם הכלב, עלולה להתפתח אצלו חרדת פרידה שהטיפול בה יהיה מורכב מאוד וייתכן שיארך זמן ממושך גם בשבילנו וגם בשביל הכלב.

הכנתי בשבילכם כמה טיפים שיעזרו לכם לחוות את החוויה בצורה נעימה רגועה ויעילה-

  • עייפות – אחד הדברים שכמעט כל אחד מאיתו כמגדל כלבים היה רוצה זה שברגע שנצא מהבית הכלב ישקע בשינה עד שנחזור , או לפחות יהיה עייף מספיק כדי לא לעשות בלגן, המשימה שלנו היא לשאוף להביא את הכלב למצב שלך עייפות בטרם יציאתנו מהבית, אם באמצעות טיול או תרגול לפני היציאה מהבית. זאת אומרת שחשוב להשקיע מאוד בטיול בוקר טיול של לפחות חצי שעה שכולל בו כמובן עשיית צרכים, ספורט (ריצה או משחקי כדור) ומשמעת (שב, ארצה,רגלי וכו'..).
  • השארת צעצועי כרסום לפני העזיבה שלנו מהבית – חזרנו לאחר הטיול בוקר, הכלב נשכב בכלוב או במיטה שלו,כולו גמור..זה הזמן להוציא לו משהו שיוכל להתעסק איתו בזמן שאנחנו לא נהיה בבית.

זה יכול להיות קונג שממולא בפנים בדברים טעימים, זה יכול להיות ארטיק שהכנו לכלב(לא חסרים מתכונים פשוטים באינטרנט) וזה יכול להיות גם סתם עצם חזקה וטעימה שתחזיק לאורך זמן.

* לא לעשות דרמות מהיציאה והחזרה שלנו מהבית-הנחנו את העצם, לקחנו את המפתחות והארנק ויוצאים מהבית.

בלי יותר מידי חיבוקים ונישוקים ובלי הרבה התמרחויות על הכלב.

אותו דבר גם בחזרה שלנו הביתה, הרי הכלב רק מחכה שנגיע הביתה וגם ככה רמת ההתרגשות שלו שאנחנו חוזרים היא גבוה, לכן לא צריך לעלות אותה יותר ממה שהיא.

דבר כזה רק יגדיל את הציפייה של הכלב לחזרה שלנו הביתה שעלולה לגרום להרבה צרות בהמשך.

* אין צורך להשאיר אור לכלב שאנחנו עוזבים את הבית-אנשים רבים טועים בתפיסה שלהם לגבי הכלב והם חושבים שאם הוא יהיה בחושך הרבה זמן אז הוא יהיה עצוב ומסכן ורחמים על הכלב.

אז זהו..שממש לא!

כמו שאמרתי אנחנו רוצים שהכלב ישן מתי שהוא נשאר לבד בבית.

כלבים ישנים בממוצע בין 15-18 שעות ביום, הם צריכים את זה והאור רק מפריע להם לישון ונותן להם לגיטימציה להסתובב בית ולחפש מה לעשות(בדרך כלל זה בדברים שאנחנו לא נאהב לראות שנגיע הביתה).

לסיום, חשוב מאוד לשים דגש עם הכלב שלנו על כל דבר שציינתי בפוסט ותזכרו..הרבה יותר קל למנוע בעיה מאשר לטפל בה.

כמובן כמו תמיד מוזמנים לשתף ולשאול שאלות גם בדף בפייסבוק וגם באתר אינטרנט.

למעלה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ּ