כלוב אילוף

כלוב אילוף – למה צריך אותו?

"מה!! כלוב אילוף בבית!?! אז בשביל מה אימצתי כלב אם הוא צריך לחיות בתוך כלוב…"

לא פעם יצא לי לדבר עם בעלי כלבים בנוגע לבעיות שלהם עם הכלב וברגע שעלתה לשיחה המילה "כלוב" הם ישר נרתעו ונדהמו איך אני בכלל מעז להגיד את זה ולכן החלטתי שחשוב להבהיר כמה נקודות לגבי כלוב אילוף בבית, איך הוא יכול לעזור לנו להתמודד עם הבעיות, למנוע אותם והכי חשוב להועיל לכלב שלנו.

ראשית חשוב להבין שכלוב בבית לא נועד לדכא את הכלב או לגרום לו לצער אלא נועד לשמש אותנו ואת כלבינו ככלי עזר בחינוך הכלב ובהבנתו אותנו בבית ומניעת נזקים בעתיד.

אז איך כלוב אילוף עוזר לנו בעצם

  • טיפול בבעיות צרכים בבית –כאשר תוחמים את הכלב במקום קטן אנו למעשה מצמצמים לו את אפשריות לעשיית צרכים בכל פינה בבית. כלב לא יעשה את צרכיו במקום שבו הוא רובץ רוב היום ולכן למעשה האפשרות היחידה שתהיה לו לעשות צרכים היא אך ורק בחוץ. כמובן שדבר זה מחייב אותנו להקפיד על 3 טיולים ביום לפחות.
  • טיפול בהרס הבית –כמה פעמים יצא לנו לשמוע או להכיר מקרוב אנשים שחזרו הביתה וחשבו שפרצו להם לדירה ואז לפתע ראו את הכלב שלהם עם חתיכה של כרית מהספה בתוך הפה, הכלוב בעצם עוזר לנו למנוע מהכלב את הגישה אל הספות ומונע ממנו את האפשרות להחריב לנו את הבית.
  • מניעה מעליה על מיטות ושולחנות –ישנם כלבים שעל דעת עצמם החליטו שאפשר לעלות ולטפס על כל מה שרוצים בבית, כמובן שכלוב עוזר לנו לטפל גם בבעיות כאלה בעזרת מניעת התקרבות של הכלב אל המיטות והשולחנות.
  • קפיצה על אורחים –ישנם כלבים, בעיקר גורים, שעוד לא למדו איך לקבל אורחים בבית ומתרגשים בכול פעם שאורח מגיע ולא נרגעים לרגע עד שהוא הולך, בנוסף אפשר ללמד את הכלב פקודה "למקום" ולהשאיר אותו בכלוב שיירגע. (נדבר על איך עושים זאת בפוסטים הבאים אבל שנדע שיש לנו עוד אפשרות).

טוב, אז אחרי שהבנו איך זה עוזר לנו (הבעלים) כלוב אילוף נסביר בקצרה איך זה תורם לכלב…

הכלוב משמש לכלב כאל מקום פרטי שלו, סוג של מאורה קטנה ששם הוא עושה הכול: ישן, אוכל, שותה, נרגע אחרי טיול או משחק בכדור ושוב פעם ישן.

בהרגלה נכונה לכלוב אילוף הכלב מגיע למצב שהוא אוהב את הכלוב שלו והוא רואה בו כאל מקום שקט ששומר עליו, והוא ייכנס אליו גם ללא שנבקש.

לסיכום –

אין צורך להיבהל מהמחשבה להביא כלוב אילוף הביתה, הוא עוזר לנו לטפל בהמון בעיות וככל שנביא את הכלוב הביתה בגיל קטן של הכלב, ההרגלה אליו תהיה פשוט יותר ותחסוך לנו בעיות שהיו יכולים להיווצר בעתיד. אני מזכיר שוב לא לשכוח לטייל עם הכלב לפחות 3 פעמים ביום!!

מקווה שהצלחתי לעזור פה לכמה וכמה אנשים, כמובן כל שאלה ושיתוף מוזמנים לעשות על הקיר או בפרטי..

 

למעלה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ּ