לטייל עם הכלב

מכירים את הכלבים האלה שמושכים ברצועה כל פעם שמוצאים אותם לטיול?

אתה אשכרה יוצא עם הכלב שלך לטיול, נותן לו את מה שהוא הכי רוצה והוא מצידו לא מפסיק לקפוץ על הרצועה ולמשוך אותה.

למה זה קורה?

כלבים שבדרך כלל מושכים את הרצועה זה מתוך משחק, הם מתרגשים מאוד מעצם היציאה לטיול וההתרגשות הזאת מתבטאת במשחק משיכות על הרצועה.

בנוסף לכך, זה נובע גם מחוסר הבנה של הכלב שמתי ומשחקים ומתי לא, סביר להניח כי הבעלים לא לימדו וניתבו את המחשק לצעצועים ולכן הוא מוציא את זה על מה שנראה לו.

מה אנחנו יכולים לעשות על מנת להפסיק את זה?

  • משמעת: המשיכות ברצועה כפי שציינתי זה מחוסר הבנה של הכלב מה מותר ומה אסור. משמעת בסיסית (שב,ארצה,רגלי) יעזור לנו מאוד בכך שנוכל לפקס את הכלב אלינו במהלך הטיול ולשמור על רוגע.
  • זמני משחק: חשוב מאוד להקדיש חלק מהזמן שלנו ביום למשחק עם הכלב(כל כלב והזמן שהוא צריך). גם במשחק אנחנו משלבים משמעת (מילה שאומרת לכלב שמתחילים לשחק ומילה שאומרת לכלב שמפסיקים את המשחק – ארחיב על זה בפוסטים הבאים) וכמובן נותנת מענה לאנרגיה שיש בכלב, במקום שזה יצא על הרצועה זה יצא על חבל.
  • רמת האנרגיה של הבעלים: שימו לב שגם מהצד של הבעלים צריכה להיות רמת אנרגיה נמוכה ולא גבוה.

לפעמים, אנחנו טועים לפני הטיול ומתי שבאים לקשור אותו אנחנו אומרים משפטים שמדליקים אותו כמו:"יאאלה רוצה טיול? רוצה טיול?".

כל ההתנהלות שלנו לפני הטיול צריכה להיות רגועה כי זה גם מה שאנחנו משדרים לכלב.

טיולים זה אמור להיות משהו שמהנה לשתי הצדדים, ברגע שאחד הצדדים סובל זה אוטומטית משפיע גם על הצד השני ובעתיד עלול לפגוע בכמות ואיכות הטיולים.

תיהנו בטיולים עם הכלבים שלכם וכול שאלה או סוגייה מוזמנים לפנות אליי בכול דרך שתרצו.

למעלה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ּ