כלבים וחורף

כלבים בחורף

 

כלבים זה דבר כיף, חורף זה דבר כיפי (לפחות לחלק) אבל ששניהם באים ביחד זה יכול ליצור קצת בעיות.

 

הבעיה הכי נפוצה שיש לבעלי הכלבים בחורף זה שלא תמיד אפשר לצאת החוצה לטיול ארוך עם הכלב ולעייף אותו.

 

צריך לצאת לעבודה, אנחנו צריכים להשאיר את הכלב עייף כמה שיותר כיוון שהוא הולך להשאר עכשיו 7 שעות לבד בבית אבל אי אפשר לצאת החוצה כי יורד מבול.

אז מה בכל זאת אפשר לעשות? לעייף את הכלב מהבחינה המנטאלית.

מה זה אומר? פשוט לתת לכלב לחשוב/לעבוד בכל מיני ווריאציות , ההפעלה של המוח ועצם ההתאמצות שהכלב חושב מאוד מעייפת אותו (אגב בידיוק כמונו בני האדם).

 

אז הנה כמה דוגמאות לאיך אפשר לעייף את הכלב מבלי לצאת מהבית:

  1. עבודה עם קליקר (שייפינג)- הקליקר עוזר לנו מאוד בללמד את הכלב כל מיני טריקים (גלגול,סיבוב,הליכה אחורה,זחילה). במהלך העבודה הכלב חושב כל פעם על מה הוא קיבל את הקליק והחטיף ומנסה לחזור על הפעולה הזאת שוב (חפשו באתר סרטון הסבר על הקליקר)

 

 

  1. משחקי חיפוש- לעשות משחקי חיפוש אפשר גם בבית, שמים את הכלב במקום מסויים (אם כבר עבדתם עם הכלב על חיפוש אפשר לעשות החבאה מבלי שהוא יראה איפה שמתם), מחביאים אוכל, חוזרים אליו ואומרים "חפש". הכלב עובד,מפעיל את חוש הריח שלו דבר שמעייף אותו מאוד.

 

  1. משמעת- בידיוק כמו בחוץ אפשר גם בבית לעבוד על משמעת (שב,ארצה,רגלי, למקום,הישאר,חופשי,מבט)

 

  1. ישמע לכם קצת מוזר אבל זה עובד יופי, פשוט לשבת על הספה עם האוכל של הכלב ולזרוק לו כל פעם 2 גרגרים לכיוונים שונים.

 

הפעולה הזו גורם לכלב לרדוף אחרי האוכל, לרוץ אחריו ולחזור חזרה לבעלים,זה ממש משחק עבור הכלב והוא מוציא מזה אחלה ל אנרגיה.

 

  1. משחקי האכלה-משחקי האכלה בדרך כלל קונים אותם (אם אתם מספיק מוכשרים אז אפשר גם להכין) אלה פשוט משחקים שהכלב צריך לבצעה איזשהי פעולה שמשחררת את האוכל החוצה (ישם סוגים של פאזלים, צלחות האכלה מיוחדות, קונגים).

 

לסיום, אני בטוח שלכל אחד מבעלי הכלבים פה יש משהו שהכלב שלו מאוד אוהב לעשות ביחד, תשתפו אותנו בתגובות, תציעו רעיונות וככה נוכל פשוט לעזור אחד לשני.

למעלה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ּ