מעבר דירה עם כלב

מעבר דירה זה אחד המקרים שיש לנו כל כלך הרבה דברים לחשוב ולתכנן שאפילו לא עולה על דעתנו איך הכלב שלנו יקבל את זה.

רגע..מה זאת אומרת איך הכלב יקבל את זה, הכלב שלנו בסדר גמור מה זה אכפת לו אם עוברים דירה או לא.

פה הטעות!

בואו ננסה שנייה להיכנס לתוך הראש של הכלב.

כלב זו חיה של הרגלים, הכלבים רגילים לישון באותו מקום כל לילה, להריח את הריחות הקבועים שיש בבית, הם גם יודעים שיש את הדוברמן מהקומה הרביעית ואת הפקינז מהקומה הראשונה וככה הכי נוח להם לחיות.

ברגע שמעבירים את הכלב מהסביבה שהוא היה חי בה כמה שנים לסביבה שונה לגמרי, משתנים לו ברגע אחד המון הרגלים והוא עלול לפתח חרדות ותסכולים שיביאו למצב של חוסר תאבון, וברגע אחד הכלב שלנו הופך מכלב שמח וקופצני לכלב סגור ומפוחד.

חשוב לציין שלא כל הכלבים יגיעו למצב הזה, כל כלב יקבל את זה אחרת לגמרי, יש כלבים שזה כלל לא יפריע להם, זה מאוד תלוי בחוסן הנפשי של הכלב ועד כמה התקשורת שלו עם הבעלים היא טובה.

אבל בכל מקרה עדיף לא לקחת סיכונים ולעשות הכל על מנת שזו תהיה חוויה כמה שפחות קשה לכלב שלנו ולכן אסביר כמה דברים שמאוד מומלץ לעשות עם הכלב כמה זמן לפני מעבר הדירה:

  • טיול בסביבה החדשה – מומלץ מאוד להתחיל לקחת את הכלב לטיולים בשכונה החדשה שאליה עוברים. לתת לו להריח, להכיר מקומות חדשים, ובעיקר לתת לו להתרגל. אפשר גם לקחת איתכם חטיפים ולעשות איתו כמה טריקים שהוא יודע ומכיר על מנת שיצבור מעט בטחון בסביבה החדשה.
  • מקום מוכר לכלב – חשוב מאוד לקחת איתנו את השמיכה/מיטה/כרית שהכלב מכיר וישן שם ולשים אותה בפינה מרכזית בבית החדש. אם אין שום דבר כזה ששיך לכלב, מומלץ מאוד להתחיל להרגיל אותו עוד כשהוא נמצא בבית שממנו עוברים(מומלץ להיעזר באיש מקצוע).
  • להכיר את הכלבים שיכולים לפגוש בשכונה החדשה – יכול להיות שזה ישמע לכם מעט מוזר אבל זה סופר חשוב.

תנסו לדעת אם יש כלבים באזור החדש, אם יש אז אילו כלבים, כלבות מיוחמות, כלבים תוקפניים או כלבים שאפשר לשחק איתם, אל תתביישו לדבר עם בעלי הכלבים ולשאול.

ההיכרות הזו תעזור לכם מאוד לדעת לקראת מה אתם הולכים כאשר אתם יוצאים לטיול בשכונה החדשה ובנוסף יעזור לכם למנוע מקרים שעלולים להיות לא נעימים לכלב דבר שיצור התחלה קשה לכלב שלנו באזור החדש.

הכרת פארקים וגינות כלבים באזור החדש – תדעו איפה יש גינות כלבים שהכלב יוכל להכיר שם כלבים חדשים, תחפשו פארקים באזור החדש שאפשר שם לשחק עם הכלב או אולי אפילו ללמד אותו דבר או שתיים. דבר זה הוא כחלק מהחוויה הנעימה שאנחנו רוצים לתת לכלב.

אז בואו נסכם בקצרה, ברור לכולם שמעבר דירה זה צעד שדורש מאיתנו המון זמן וכוח שלעיטים יבוא על חשבון הכלב שלנו אבל חשוב לזכור שאם בחרנו לגדל כלב יש לנו אחריות גדולה שדורשת מאיתנו לדאוג לכלב שלנו בכול מצב.

אני רואה בכלב כבן משפחה וכמו שהיינו רוצים שלמשפחה שלנו יהיה כמה שיותר טוב כך אנחנו רוצים גם לכלב.

מקווה מאוד שעזרתי פה לכמה אנשים ואם לא אני בטוח שזה יעזור לכם בעתיד.

מוזמנים לפנות אליי בכל שאלה אני אשמח לעזור ולייעץ.

למעלה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ּ