חינוך גור לצרכים

היי חברים,

חינוך גור לצרכים הינה הבעיה הנפוצה ביותר של בעלי הכלבים עם כלביהם, שבהרבה מקרים יכולה להביא למסירת הכלב לאגודה או עמותה עקב חוסר אונים ותסכול של הבעלים וברוב המקרים ההתמודדות עם הבעיה מורכבת ודורשת ייעוץ והכוונה מקצועית.

התשובה היא חינוך גור לצרכים

במאמר הבא, נדבר על חינוך גור לצרכים ואיך בעצם אנחנו למעשה מאלפים ומלמדים את הכלב לעשות את הצרכים מחוץ לבית ראשית בעזרת תחימת אזור המחייה של הכלב בבית.

  • תחימת אזור המחייה תמנע מהכלב לעשות את הצרכים ברחבי הבית, היא יכולה להיות בעזרת גדרות/כיסאות שיש בבית, אפילו קשירה קצרה או הדבר הטוב ביותר, כלוב.
  • התחימה צריכה להיות כך שהכלב יוכל לשכב ולהסתובב במקום המים והאוכל נמצאים איתו בתוך מרחב התחימה, כלבים כמו כל יצור חי לא עושים צרכים במקום בו הם רובצים, מה שיגרום להם לחשוב פעמיים לפני הקקי או הפיפי הבאים.
  • הטיולים עם הכלב בתקופת האילוף מאוד קריטיים, לפחות 3 טיולים ביום.

באופן גורף, חייבים להיות הוגנים עם הכלב ולאפשר לו לעשות את הדבר הנכון שזה צרכים בזמן הטיול.

  • ברגע שנטייל עם הכלב והוא יעשה את צרכיו בחוץ "בלית ברירה", מיד אחרי זה נצ'פר אותו עם חטיף, מילה טוב או ליטוף.
  • לאחר הטיול נחזיר אותו ישר למקום המתוחם עד הטיול הבא. את התהליך הזה נצטרך לבצע ולשמר לפחות שבועיים. ברגע שנראה שהכלב מבין ולמד, אפשר לשחרר אותו מהתחימה לעתים יותר תכופות.

לסיום, עלינו להבין, חינוך גור לצרכים זה לא קסם. מה שנרגיל את כלבינו זה מה שהוא יידע. צריך להקפיד עם הטיולים וגם אם הכלב מילל שהוא סגור בכלוב שימו לב לא להיגרר למניפולציות שלו.

כמובן, אם ניסיתם ורוצים לשתף מאוד אשמח, או סתם לשאול שאלות בנושא זה או אחר, מוזמנים להתקשר או לשלוח בפרטי.

 

למעלה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ּ