בעיות התנהגות אצל כלבים

טיפול בבעיות התנהגות אצל כלבים

איי איי איי… בעיות התנהגות אצל כלבים…

כמה.. כמה.. כמה רצינו להביא כלב הביתה..

אחד כזה שהילדים יוכלו לשחק איתו, אחד כזה שיביא כדור שזורקים לו, אחד כזה שאת הצרכים הוא עושה רק בחוץ, סופסוף הבאנו כלב ו…אופס!!

כל היום נובח, נושך את האורחים שבאים, עושה צרכים בכל מקום, אם לא על השטיח אז על הספה ובנוסף לכול הוא לועס לפחות שני זוגות נעליים בשבוע.

אם גם אתם בעלים של כלב עם תופעות כמו שהזכרתי מקודם או אם גם לכם יש חלום להביא כלב אבל חוששים מה יהיה כדאי לכם לקרוא עד הסוף.

הכנסתי במאמר קצר (יחסית) את 10 הטעויות הנפוצות של בעיות התנהגות אצל כלבים, מאמר מומלץ גם למנוסים ביניכם וגם לבעלים הטריים באותה מידה היות ויש טעויות שנעשות מחוסר ידע וניסיון וחלקנו פשוט נופלים פה ושם ומי שיקפיד על נקודות אלו מבטיח לעמו ולכלב שלו שיפור משמעותי ואפילו הנאה!

10 הטעויות הנפוצות של בעיות התנהגות אצל כלבים

 1. טעות מאוד נפוצה וחמורה היא להתייחס אל הכלב כאל בנאדם – כלבים היא חיית פרא בסופו של דבר, אפילו שהחיה הזו מגיעה לפעמים באריזה של פקינז או צ'יוואוה, אין להתייחס אליה כאל תינוק חמוד שרק מנשקים ומחבקים, כלבים צריכים גבולות!
 2. כל הזמן לא ולא להראות מה כן – תחשבו בעצמכם כמה פעמים אנחנו צעקנו על הכלב לא על הספה! לא לאכול את הנעל! ועוד כל מיני דוגמאות כאלה ולא השקענו בעצם בלהראות לו מה מותר לו לעשות או מה אנחנו מוכנים לתת לו במקום. לא לאכול את השטיח! אווקיי אז מה כן? הנה קניתי לך עצם כרסום תפרק אותה במקום את השטיח.
 3. חיזוק התנהגויות לא רצויות – אנחנו, הבעלים, לפעמים שלא במודע כמובן מחזקים התנהגויות של הכלב שלא רצויות לנו, למשל, כלב שמתיישב לידנו ומיילל..מה נעשה כמובן? נלטף אותו מה לא!?…ומה למד הכלב…אם אני רוצה ליטופים, פשוט מאוד! אני אשב לידו ואתחיל לבכות.
 4. פיפי והביתה – נכון שלפעמים אין כל כך כוח לצאת לטיול עם הכלב ונכון שבחורף קר בחוץ ויותר נעים בבית הכלב צריך טיול! וזה מעבר ל2 דקות פיפי ולחזור הביתה תנו לכלב לצאת החוצה, להריח ריחות, להשתחרר קצת, בקיצור תשקיעו.
 5. מתן עליה על ספות – מתן העלייה על הספות והמיטות יכולה ליצור אצל הכלב חוסר הבנה של המדרג בבית ובנוסף יוצרת לכלב הרגשה של חוסר גבולות, במיוחד בשלב החינוך שלו כשהיותו גור.
 6. להדביק את האף של הכלב אל הפיפי שלו כאשר עשה צרכים בבית – שטות גמורה!! תמחקו את המיתוס הזה מהמוח שדבר כזה עוזר. להיפך, הוא רק מזיק. הגעתם הביתה וגיליתם צרכים, תתעלמו. לצעוק על הכלב בטח שלא עוזר.
 7. לחשוב שהבעיות ייפתרו מעצמם – יש לכם בעיה עם הכלב? אתם חושבים שתגיעו למצב שלא תוכלו להחזיק אותו? זה לא ייפתר לבד! תיצרו קשר עם איש מקצוע לעזרה בבעיה ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מוקדם.
 8. חוסר חשיפה של הכלב לכלבים אחרים – אף פעם לא חשבנו על זה כמה חשוב שהכלב שלי יידע לתקשר עם כלבים אחרים. חשיפה של הכלב לכלבים אחרים עוזרת מאוד לפיתוח ההתנהגות של הכלב ושומרת על האיזון שלו, בנוסף לכך הוא ייהנה ויוכל לשחק עם כלבים נוספים בגינות כלבים ובפארקים.
 9. הזנחת משחקים וזמן להוצאת אנרגיה – ברגע שהחלטנו לקחת כלב נפלה בידנו אחריות גדולה: לתת לו מענה של אוכל ומים, לתת לו מענה של מקום לישון, לתת לו מענה של טיולים ולא פחות חשוב…לתת לו מענה של ריצות והוצאת אנרגיה הכלב צריך את זה נאגרת אצל הכלב שלנו אנרגיה רבה ועלינו לתת לה מענה, אחרת המענה הזה יכול לצאת על חפצים, כלבים אחרים ובמקרה הכי גרוע על אנשים.
 10. ישנן מגוון רחב של בעיות התנהגות אצל כלבים אבל לכעוס על הכלב בדברים שאינו יודע דבר – האם אתם יכולים לעבוד בעבודה שאינכם יודעים דבר על העבודה עצמה ולא לעשות טעיות? לא. אז מה אנחנו מצפים מהכלב אל תחשבו שהכלב יודע שפיפי עושים רק בגינה…תלמדו אותו אל תחשבו שכלב יודע שעל המיטה של ההורים לא עולים…תלמדו אותו שלא תלמדו אותו תכוונו אותו תחנכו אותו או בקיצור…פשוט תהיו בעלים.

בעיות התנהגות אצל כלבים

שינוי התנהגות אצל כלבים

רבים מחפשים אחר הדרך האפקטיבית ביותר לפתרון בעיות התנהגות אצל כלבים. המענה המדויק והאיכותי לו אתם זקוקים עתה ממתין לכם בשירותיה של חברת דרך השלום, אשר הוקמה ומובלת גם היום על ידי שלום שוקרון, מאלף כלבים מומלץ. שירותי החברה מותאמים לכל לקוח וחברו הפרוותי באופן אינדיבידואלי, זאת הן בבחינת הצרכים ומטרות האילוף והן בבחינת אופי הבעלים והכלב ושגרת חייהם הרצויה.

בעיות התנהגות אצל כלבים – הכירו את הסוגים הנפוצים

רבים מאתנו נאלצים להתמודד עם בעיות התנהגות אצל כלבים, כאשר אלו עשויות להתפרש על פני מגוון רחב של תחומי החיים. ביניהם ניתן יהיה למנות גם את בעיות ההתנהגות הבאות:

 • נביחות מוגזמות
 • נשיכות
 • הריסת רהיטים
 • לעיסת חפצים
 • עשיית צרכים בבית
 • תוקפנות
 • חרדת נטישה
 • תחנונים לאוכל
 • קפיצות בלתי פוסקות
 • ועוד…

זכרו כי התמודדות עם בעיות התנהגות אלו דורשת את מעורבותו וסיועו של מאלץ כלבים מיומן. בכך ניתן יהיה להתאים את שיטת ודרך האילוף הנכונה, אפקטיבית וחווייתית ביותר לשינוי דפוסי ההתנהגות של הכלב והקניית הכלים הנחוצים לו לתקשורת יעילה יותר עם הבעלים. כך למעשה ניתן יהיה להתמודד בצורה היעילה ביותר עם נזקים שונים בבית, נשיכות מפתיעות וכואבות, דומיננטיות ותוקפנות כלפי בעלי הבית וכל המבקרים בו. זכרו כי אין מצב אבוד מראש, כך שבעזרתו של תהליך ממוקד ועבודה מיומנת עמכם ועם הכלב, תהיה זו שתעניק לשניכם את האפשרות שבחיזוק הקשר ביניכם.

שינוי דפוסי התנהגות בכלבים

הדרך לפתרון בעיות התנהגות אצל כלבים דורשת את קבלת הסיוע המקצועי בתחום האילוף. כך שאין ספק כי בעת פניה אל חברת דרך השלום, ניתן יהיה לקבל את המענה הנחוץ לשינוי אותם דפוסי התנהגות בעייתיים אשר מקשים על השתלבותו של הכלב בשגרה של משפחתו החדשה.

למעלה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ּ